bergen beklimmen

WW kajakspecial Franse Alpen € 395,-

Bruisende rivieren, smalle kloven, dikke walsen en volop avontuur. De wildwaterspecial is een week lang puur genieten van de prachtige, wilde rivieren in de Hoge Alpen. Onder zeer deskundige begeleiding kun je de wildste rivieren in het stroomgebied de Durance bevaren. Je leert hoe belangrijk teamwork op dit niveau is en hoe je de moeilijkste trajecten verkent en beveiligt. De wildwaterspecial bieden we aan op twee niveaus: voor gevorderden op wildwater III – IV en voor experts op wildwater IV.

23 t/m 30 juni 2012
14 t/m 21 juli 2012

Reserveer nu

Dag tot dag
Het programma wat hieronder beschreven staat is een richtlijn voor de weekindeling. Uiteraard blijven we afhankelijk van de mogelijkheden van de deelnemers en de weersomstandigheden wat er voor kan zorgen dat we het programma of de volgorde van de activiteiten aan moeten passen.

Zaterdag, dag 1: aankomst
We verwachten iedereen tussen 16.00 uur en 21.00 uur, i.v.m. vertrek van andere deelnemers en het schoonmaken van de accommodatie. Er is op de dag van aankomst altijd iemand die je ontvangt en wegwijs maakt. Om 21.00 uur houden we een informatiebijeenkomst voor de nieuwe gasten.

Zondag, dag 2
Alleen in de juni week: 1 dag raften met veel water als opwarmertje voor de rest van de week. De ochtend varen we op de Durance om de technieken nog eens door te nemen en met namen ook het teamwork goed door te oefenen. ‘s Middags gaan we naar de Ubay; spektakel en teamwork!
In de juli week: 5 dagen kajakken en een 1 dag rust!

Maandag, dag 3 t/m vrijdag, dag 7
Dag invaren op de Durance. Er zijn voldoende leuke stroomversnellingen en lastige keerwaters om de reflexen te testen en het juiste gevoel te vinden. Op de mooiste plekken kun je lekker spelevaren, waardoor het steunen en waarschijnlijk eskimoteren vanzelf aan bod komt. Als er geen behoefte is aan een rustige start, beginnen we meteen met een bruisende rivier.

De Guil is een geweldige rivier met vele spectaculaire mogelijkheden. Het traject vanaf de diepe kloof tot aan het stuwmeertje waar de Cristillan uitmondt, is bijzonder afwisselend en uitdagend. Veel verval, rotsblokken en slingerende bochten, dus volledige inzet en concentratie is vereist.

Op de Guisane hebben wij in onze pioniersjaren al menig heftig avontuur beleefd. Het traject vanaf Chantemerle tot in Briançon is zeer de moeite waard en stelt je flink op de proef. Zonder extreem moeilijke passages is het kloofje van de Guisane zeer constant en kun je je maar weinig fouten permitteren. De vele rotsblokken stellen flinke eisen aan je stuurmanskunst en reflexen.

De Gyr is technisch niet bijzonder moeilijk, maar kan bij hoog water enorme indruk maken. De walsen zijn bijzonder sterk en als de rivier eenmaal op gang komt is er vrijwel geen keerwater meer te bekennen. Flink aan de peddel trekken, steunen en zorgen dat je niet hoeft te zwemmen.

De Biaisse is één van de mooiste wildwaterrivieren van Europa. De rivier stroomt door de indrukwekkende vallei van Freissinières en de fraaie, hoge vervallen volgen elkaar in rap tempo op. Na vele technische passages wacht nog een stroomversnelling van 100 meter lengte waarin alles zit waar een wildwaterexpert van droomt.

Na een inspannende week gaan we ’s avonds lekker uit eten in de plaatselijke pizzeria.

Zaterdag, dag 8: vertrek
Vertrek in de loop van de ochtend na het ontbijt.

Accommodatie
Je verblijft in het kleine Franse bergdorpje Chateauroux-les Alpes, gelegen op 7 km van Embrun, tussen Gap en Briançon. De accommodatie is de sfeervolle uitvalsbasis voor onze avontuurlijke tochten met een gezellige, rustieke leefruimte met oude gewelven en een houtkachel, twee ruime slaapzalen met stapelbedden, uitstekend verzorgd sanitair en een ruime keuken. Buiten aan lange tafels op de ‘court’ voor het huis wordt gegeten, behalve bij slecht weer dan eten we dus in de gewelvenruimte binnen. Rondom het huis in een grote tuin met kampeerplaatsen.

Overnachtingen
Voor de overnachtingen gaan we uit van kamperen met je eigen tent, in onze tuin. In overleg is het ook mogelijk om in huis te slapen in een van de slaapzalen (toeslag € 5, - per nacht, zelf slaapzak meenemen).

Maaltijden
De maaltijden worden netjes en smakelijk verzorgd en gezamenlijk bereid. Het zijn o.a. wisselende pasta-, aardappel- en rijstgerechten, met vrijwel altijd een goed gevulde verse salade, een toetje en koffie of thee met een koekje na.
Voor het ontbijt en de lunch kun je kiezen uit verschillende Franse broodsoorten, met paté, salami, kaas en verschillende soorten zoet beleg, cruesli en dagelijks vers fruit.
Bij het diner schenken we een glaasje rode wijn, bij het ontbijt jus d’orange, melk, koffie en thee. De instructeurs kopen de maaltijden in en coördineren het bereiden en opruimen. Van de deelnemers verwachten we een helpende hand bij de bereiding en de afwas. Frisdrank, bier of wijn voor ’s avonds wordt niet door ons verzorgd, maar kun je zelf meenemen of in de supermarkt kopen.

Geef tijdig door als je vegetarisch bent of om medische reden bepaalde dingen niet mag eten.

Niveau van de reis
De wildwaterspecial wordt aangeboden op twee niveaus: voor gevorderden: wildwater III – IV en voor experts op wildwater IV. Veel ervaring is vereist om deel te kunnen nemen aan dit programma; beheersing van alle technieken inclusief eskimoteren op stromend water.

Aantal deelnemers
Minimaal 6 en maximaal 12 deelnemers

Gezondheid
Gezien de aard van de reis moet je in goede lichamelijke gezondheid verkeren, op locatie vragen we je om voor aanvang van het programma een validiteitverklaring te tekenen.

EHBO: tijdens de activiteiten is er altijd een eenvoudige EHBO-set aanwezig en een instructeur met een MFA diploma. Op locatie is ook standaard EHBO aanwezig. In Embrun (op 7 km van onze accommodatie) is een prima ziekenhuis waar we voor dringende gevallen snel terecht kunnen.

Verzekering
Voor deze reis is een verzekering verplicht met speciale dekking voor ‘risicovolle sporten’. Indien gewenst kan deze verzekering via Cimarron worden afgesloten, gebruik hiervoor het aanmeldingsformulier. Houd er ook rekening mee dat je tijdens de reisdagen verzekerd moet zijn.
Tip: maak een kopie van je verzekeringspapieren en paspoort en laat deze achter bij je opgegeven contactpersoon thuis.

Reis en vervoer
De meeste deelnemers reizen met eigen vervoer (auto) naar de Franse Alpen. Als je graag met iemand mee wilt rijden of juist iemand mee wilt nemen kun je dit bij ons kenbaar maken op het aanmeldingsformulier. Wij proberen de betreffende mensen dan met elkaar in contact te brengen om te carpoolen. Een goed alternatief is de trein of een buspendel. De trein komt aan in Embrun (7 km van Chateauroux-les Alpes). Voor het laatste stukje kun je het beste gebruik maken van een taxi of streekbus. Met de buspendel kom je aan in Chateauroux maar deze is niet het hele jaar beschikbaar. Vraag ons voor meer informatie. Eventueel kun je ook vliegen via Marseille, Lyon of Nice. Deze vluchthavens liggen echter op minimaal twee à drie uur rijden van onze locatie. Je kunt eventueel een auto huren voor het vervoer ter plaatse of met de trein doorreizen naar Embrun.

Routebeschrijving
Eindhoven, Maastricht, Luik, Luxemburg, Metz, Nancy, Dijon, Lyon, Grenoble, Gap, in Gap richting “Briancon” volgen, neem vlak voor Embrun op de rotonde afslag “Briancon, Chateauroux les Alpes (8 km), N94,” passeer op ongeveer 5,2 km rotonde, vervolg N94, neem na ongeveer 3 km afslag “Chateauroux les Alpes, Ecrins Vallées de Rabioux,” vervolg richting Chateauroux les Alpes onder de N94 door, neem op de rotonde afslag “Chateauroux les Alpes,” vervolg de weg die omhoog loopt tot aan de voorrangsweg voor het monument, steek de voorrangsweg over en vervolg de weg omhoog richting “Cimarron 0,8 km” tot bij het kerkhof, sla voor het kerkhof linksaf richting “Cimarron 0,6 km,” neem na een paar 100 meter, het pad linksaf naar beneden, “Les  Eymes” en “Cimarron.”

Voor de terugreis volg je de route in omgekeerde volgorde. Let op voor Lyon staat Dijon niet aangegeven, hier A6 aanhouden richting “Paris” later wordt Dijon weer aangegeven!
 
Kijk voor actuele reis- en verkeersinformatie op www.anwb.nl.

Vervoer op locatie
Op locatie moet je zelf het vervoer naar en van de activiteiten regelen. Dat betekent rijden met je eigen auto. Indien je op locatie niet beschikt over eigen vervoer, moet je rekenen op een toeslag van € 7,50 per activiteitendag waarvoor Cimarron ter plaatse een alternatief regelt. Deze toeslag dien je ter plaatse te voldoen.

Kleding / uitrusting
Raften & wildwaterkajakken: Schoenen met veters of klittenband & stevige zool ● neopreen, wollen of synthetische sokken ● zwemkleding ● neopreen, wollen of fleece truitje/shirt ● winddicht jack ● dagrugzakje ● zonnebrand ● droge set kleding, schoenen, handdoek
Algemeen: tent ● warme slaapzak ● luchtbed en of isolatiematje ● toiletspullen ● badslippers en hutsloffen of dikke sokken (in een deel van het huis mag geen schoeisel worden gedragen) ● zonnebrand + zonnebril ● voldoende reserve kleding en schoenen ● regenkleding ● zaklamp ● vuilniszak (voor natte kleding) ● paspoort ● zakgeld ● reispapieren

Deze paklijst is meer dan een advies. Alle activiteiten spelen zich af in het hooggebergte waar de weersomstandigheden hoogst serieus genomen moeten worden. Indien we voor ontbrekende kleding (die wel op de lijst staat) ter plaatse geen alternatief hebben, kunnen we je van de activiteit uitsluiten i.v.m. je eigen veiligheid en die van de groep. Voor extra advies kun je ons uiteraard altijd raadplegen.

Verlengingsmogelijkheden
Op locatie is het in overleg meestal mogelijk om je verblijf te verlengen.

Goed om te weten
Reisdocumenten: in Frankrijk is een geldig paspoort of identiteitskaart verplicht.
Geld: in Embrun en Guillestre (op 7 km van Chateauroux-les Alpes) kun je pinnen.
Land / streek: de activiteiten spelen zich af temidden van de Hoge Alpen, departement ‘Les Hautes Alpes’. Deze indrukwekkende omgeving grenst aan de natuurparken Queyras en de Ecrins, tussen Embrun en Briançon. Door de vele hoge bergtoppen (tot 4000 meter), de gletsjers en de rivieren staat deze omgeving bekend als het meest veelzijdige buitensportgebied van Europa.
Reisseizoen: in de maand juni staan de rivieren in de Alpen bol van het smeltwater. Het is een erg mooi, rustig, kleurrijk seizoen, met een lekkere temperatuur (rond de 20-25 graden). In het hooggebergte moet je rekenen op snel wisselende weersomstandigheden en behoort een plotselinge onweersbui altijd tot de mogelijkheden. Omdat je op ± 1000 meter hoogte verblijft koelt het ’s nachts meestal lekker af.
Internetsites: www.ot-embrun.fr

De programmakosten komen op € 395, - ( bij eigen complete kajakuitrusting, € 355, - )

Inclusief: zeven overnachtingen op basis van kamperen in eigen tent, alle maaltijden, vanaf het ontbijt van zondag t/m het ontbijt van zaterdag, uitgezonderd het diner op vrijdagavond, materiaal en instructie bij het raften en kanovaren.

Exclusief: reis, vervoer op locatie, verzekering, drankjes, diner op vrijdagavond.
Toeslag voor vervoer op locatie van € 7,50 per activiteitendag. Deze toeslag dien je ter plaatse te voldoen.

Alles wat je op locatie bijboekt dient aan het einde van de week contant te worden betaald.