bergen beklimmen

Voorjaarsvakantie voor gezinnen € 198,-

Bergwandelen, rotsklimmen, via ferrata & raften

In het voorjaar organiseren we een vakantieweek voor gezinnen met kinderen.
Samen met onze kinderen willen we een fijne week invullen, in een heel mooie omgeving met veel buiten, veel natuur, veel bergen en veel ruimte. Ruimte om lekker te relaxen en op je gemak van de schitterende omgeving te genieten of om het misschien juist wat meer op de avontuurlijke en sportieve tour te gooien.


Tijdens deze week kun je je programma helemaal zelf invullen of gedeeltelijk of helemaal door ons laten verzorgen.


Als je wilt kunnen we tal van suggesties doen voor een fantastische week; een wandeling naar cascade de la Pisse, een cultureel uitstapje naar de abdij van de Boscodon of een rondleiding op het fort van Mont Dauphin (Vauban) dat vanaf de stadsmuren een prachtig uitzicht geeft op de vallei van de Durance en de Guil, een gezellig restaurantje of een leuk stadje, activiteiten op en rondom het stuwmeer, picknick bij het idyllische Lac de Siguret, wandeling naar de Glacier Blanc etc. Maar ook in de tuin van het huis is het uitstekend vertoeven.


Daarnaast organiseren we van maandag t/m vrijdag een programma voor de avonturiers, waar je aan deel kunt nemen en waar je zelf misschien niet zo snel aan toe zou komen. De meeste activiteiten zijn ook prima geschikt voor de kinderen. Vanuit onze achtergrond kunnen we de activiteiten professioneel begeleiden en staat de veiligheid natuurlijk steeds voorop.

28 april t/m 5 mei 2012

Reserveer nu

Dag tot dag

Zaterdag, dag 1: aankomst
We verwachten iedereen tussen 16.00 uur en 21.00 uur, i.v.m. vertrek van andere deelnemers en het schoonmaken van de accommodatie. Er is op de dag van aankomst altijd iemand die je ontvangt en wegwijs maakt. Om 21.00 uur houden we een informatiebijeenkomst voor de nieuwe gasten.

Zondag, dag 2
Eigen invulling.

Maandag, dag 3    
Bergwandeling “Cirque de Morgon”; een mooie tocht van 5 uur lopen, met uitzicht over het stuwmeer Lac de Serre Ponçon. Met een beetje geluk kunnen we onderweg de bergmarmotten nog
begroeten (kinderen vanaf 5-6 jaar).

Dinsdagochtend, dag 4
Raft-afvaart (groot rubbervlot) op de Durance in 2 delen; in de ochtend een minder sportief traject (kinderen vanaf 4 jaar) en in de middag een sportiever stuk (kinderen vanaf 5 jaar), we lunchen
halverwege aan de rivier.

Woensdag, dag 5
Bergwandeling naar “Lac de Neuf Couleurs“ door het indrukwekkende gebied van Vars met een Franse picknick bij het bergmeertje Lac de Neuf Couleurs (kinderen vanaf 5-6 jaar).

Donderdag, dag 6
Rotsklimmen en abseilen (kinderen vanaf 4 jaar).

Vrijdag, dag 7
Via ferrata; klim- en klauterroute door het bergmassief van Freissinières (kinderen vanaf 7 jaar).
Na een inspannende week gaan we ’s avonds lekker uit eten in de plaatselijke pizzeria.

Zaterdag, dag 8: vertrek
Vertrek in de loop van de ochtend na het ontbijt.

Accommodatie
Je verblijft in het kleine Franse bergdorpje Chateauroux-les Alpes, gelegen op 7 km van Embrun, tussen Gap en Briançon. De accommodatie is de sfeervolle uitvalsbasis voor onze avontuurlijke tochten met een gezellige, rustieke leefruimte met oude gewelven en een houtkachel, twee 6-persoons kamers, twee ruime slaapzalen met stapelbedden (zelf slaapzak meebrengen), uitstekend verzorgd sanitair en een ruime keuken. Buiten aan lange tafels op de ‘court’ voor het huis wordt gegeten, behalve bij slecht weer dan eten we dus in de gewelvenruimte binnen. Rondom het huis in een grote tuin met kampeerplaatsen.

Overnachtingen
Bij de overnachtingen gaan we uit van slapen in het huis (eigen slaapzak meenemen). In overleg en als er plaats is kun je ook kamperen in onze tuin.

Maaltijden   
De maaltijden worden netjes en smakelijk verzorgd en gezamenlijk bereid. Het zijn o.a. wisselende pasta-, aardappel- en rijstgerechten, met vrijwel altijd een goed gevulde verse salade, een toetje en koffie of thee met een koekje na.
Voor het ontbijt en de lunch kun je kiezen uit verschillende Franse broodsoorten, met paté, salami, kaas en verschillende soorten zoet beleg, cruesli en dagelijks vers fruit.
Bij het diner schenken we een glaasje rode wijn, bij het ontbijt jus d’orange, melk, koffie en thee. De instructeurs kopen de maaltijden in en coördineren het bereiden en opruimen. Van de deelnemers verwachten we een helpende hand bij de bereiding en de afwas. Frisdrank, bier of wijn voor ’s avonds wordt niet door ons verzorgd, maar kun je zelf meenemen of in de supermarkt kopen.
Als je zelf graag met je eigen clubje een keer uit eten wilt gaan, kan dat natuurlijk ook.

Geef tijdig door als je vegetarisch bent of om medische reden bepaalde dingen niet mag eten.

Niveau van de reis
Voor het programma is geen specifieke ervaring nodig. Een redelijke conditie en een beetje doorzettingsvermogen komen zeker van pas.

Aantal deelnemers
Minimaal 12 en maximaal 24 deelnemers (inclusief de kinderen natuurlijk).

Gezondheid & EHBO
Gezien de aard van de reis moet je in goede lichamelijke gezondheid verkeren, op locatie vragen we je om voor aanvang van het programma een validiteitverklaring te tekenen.
Tijdens de activiteiten en op locatie is altijd een EHBO-set aanwezig en een instructeur met een MFA diploma. In Embrun (op 7 km van onze accommodatie) is een ziekenhuis waar we voor dringende gevallen snel terecht kunnen.

Verzekering
Voor deze reis is een verzekering verplicht met speciale dekking voor ‘risicovolle sporten’. Indien gewenst kan deze verzekering via Cimarron worden afgesloten, gebruik hiervoor het aanmeldingsformulier. Houd er ook rekening mee dat je tijdens de reisdagen verzekerd moet zijn.
Tip: maak een kopie van je verzekeringspapieren en paspoort en laat deze achter bij je opgegeven contactpersoon thuis.

Reis en vervoer
De meeste deelnemers reizen met eigen vervoer (auto) naar de Franse Alpen. Als je graag met iemand mee wilt rijden of juist iemand mee wilt nemen kun je dit bij ons kenbaar maken op het aanmeldingsformulier. Wij proberen de betreffende mensen dan met elkaar in contact te brengen om te carpoolen. Een goed alternatief is de trein of een buspendel. De trein komt aan in Embrun (7 km van Chateauroux-les Alpes). Voor het laatste stukje kun je het beste gebruik maken van een taxi of streekbus. Met de buspendel kom je aan in Chateauroux maar deze is niet het hele jaar beschikbaar. Vraag ons voor meer informatie. Eventueel kun je ook vliegen via Marseille, Lyon of Nice. Deze vluchthavens liggen echter op minimaal twee à drie uur rijden van onze locatie. Je kunt eventueel een auto huren voor het vervoer ter plaatse of met de trein doorreizen naar Embrun.

Routebeschrijving
Eindhoven, Maastricht, Luik, Luxemburg, Metz, Nancy, Dijon, Lyon, Grenoble, Gap, in Gap richting “Briancon” volgen, neem vlak voor Embrun op de rotonde afslag “Briancon, Chateauroux les Alpes (8 km), N94,” passeer op ongeveer 5,2 km rotonde, vervolg N94, neem na ongeveer 3 km afslag “Chateauroux les Alpes, Ecrins Vallées de Rabioux,” vervolg richting Chateauroux les Alpes onder de N94 door, neem op de rotonde afslag “Chateauroux les Alpes,” vervolg de weg die omhoog loopt tot aan de voorrangsweg voor het monument, steek de voorrangsweg over en vervolg de weg omhoog richting “Cimarron 0,8 km” tot bij het kerkhof, sla voor het kerkhof linksaf richting “Cimarron 0,6 km,” neem na een paar 100 meter, het pad linksaf naar beneden, “Les  Eymes” en “Cimarron.”

Voor de terugreis volg je de route in omgekeerde volgorde. Let op voor Lyon staat Dijon niet aangegeven, hier A6 aanhouden richting “Paris” later wordt Dijon weer aangegeven!
 
Kijk voor actuele reis- en verkeersinformatie op www.anwb.nl.

Vervoer op locatie
Op locatie moet je zelf het vervoer naar en van de activiteiten regelen. Dat betekent rijden met je eigen auto. Indien je op locatie niet beschikt over eigen vervoer, moet je rekenen op een toeslag van € 7,50 per activiteitendag waarvoor Cimarron ter plaatse een alternatief regelt. Deze toeslag dien je ter plaatse te voldoen.

Kleding / uitrusting
Bergwandelen: bergschoenen B, BC ● goede ( wandel- ) sokken ● bij voorkeur thermo ondergoed ● gemakkelijk zittende, warme kleding, in meerdere lagen ● regenkleding ( ademend ); jas & broek ● handschoenen ● petje en hoofdband of muts ● dagrugzakje ± 30 liter ● zonnebrand ● zonnebril ● bidon en/of thermosfles voor minimaal 1,5 liter drinken ● suggestie; wandelstokken, gamaschen en blarenpleisters
Rotsklimmen: klimschoentjes, bergschoenen of schoenen met stevige zool ● gemakkelijk zittende, warme kleding, in meerdere lagen ● regenkleding: minimaal regenjas ● dagrugzakje ● zonnebrand ● zonnebril
Via ferrata: bergschoenen of schoenen met stevige zool ● gemakkelijk zittende, warme kleding, in meerdere lagen ● regenkleding: minimaal regenjas ● dagrugzakje ● zonnebrand ● zonnebril ● bidon voor minimaal 1,5 liter drinken
Raften: schoenen met veters of klittenband & stevige zool ● neopreen, wollen of synthetische sokken ● zwemkleding ● neopreen, wollen of fleece truitje/shirt ● winddicht jack ● dagrugzakje ● zonnebrand ● droge set kleding, schoenen, handdoek     
Algemeen: warme slaapzak ● toiletspullen ● badslippers en hutsloffen of dikke sokken (in een deel van het huis mag geen schoeisel worden gedragen) ● zonnebrand + zonnebril ● voldoende reserve kleding en schoenen ● regenkleding ● zaklamp ● vuilniszak (voor natte kleding) ● paspoort ● zakgeld ● reispapieren
Voor de kampeerders: tent ● luchtbed en of isolatiematje

Deze paklijst is meer dan een advies. Alle activiteiten spelen zich af in het hooggebergte waar de weersomstandigheden hoogst serieus genomen moeten worden. Indien we voor ontbrekende kleding (die wel op de lijst staat) ter plaatse geen alternatief hebben, kunnen we je van de activiteit uitsluiten i.v.m. je eigen veiligheid en die van de groep. Voor extra advies kun je ons uiteraard altijd raadplegen.

Verlengingsmogelijkheden
Op locatie is het in overleg meestal mogelijk om je verblijf te verlengen.

Goed om te weten
Reisdocumenten: in Frankrijk is een geldig paspoort of identiteitskaart verplicht.
Geld: in Embrun en Guillestre (op 7 km van Chateauroux-les Alpes) kun je pinnen.
Land / streek: de activiteiten spelen zich af temidden van de Hoge Alpen, departement ‘Les Hautes Alpes’. Deze indrukwekkende omgeving grenst aan de natuurparken Queyras en de Ecrins, tussen Embrun en Briançon. Door de vele hoge bergtoppen (tot 4000 meter), de gletsjers en de rivieren staat deze omgeving bekend als het meest veelzijdige buitensportgebied van Europa.
Reisseizoen: zo vroeg in het voorjaar kunnen we alle mogelijke weertypes tegen komen. Dat betekent een hele week zomers weer met temperaturen tussen de 20-25 graden maar ook een winterse bui behoort nog tot de mogelijkheden. In het hooggebergte moet je rekenen op snel wisselende weersomstandigheden. Omdat je op ± 1000 meter hoogte verblijft, koelt het ’s nachts meestal lekker af.
Internetsites: www.ot-embrun.fr

De arrangementskosten komen op €198, - voor volwassenen en op €148, - voor kinderen vanaf 4 tot en met 12 jaar.

Inclusief: zeven overnachtingen in Maison Chabardès (eigen slaapzak meenemen), alle maaltijden vanaf het ontbijt van zondag t/m het ontbijt van zaterdag, uitgezonderd het diner op vrijdagavond.

Exclusief: reis, vervoer op locatie, verzekering, drankjes, diner op vrijdagavond.
Toeslag voor vervoer op locaties van € 7,50 per activiteitendag. Deze toeslag dien je ter plaatse te voldoen.

Alles wat je op locatie bijboekt dient aan het einde van de week contant te worden betaald.

ActiviteitenVolwassenenKinderen
Bergwandeltocht "Cirque de Morgon 25 15
Bergwandeltocht "Lac de Neuf Couleurs 25 15
Raft-afvaart op de Durance 25 20
Rotsklimmen en abseilen 25 20
Via Ferrata 25 20

Extra korting
Activiteitenpakket van 3 aktiviteiten per persoon5%korting
Activiteitenpakket van 4 aktiviteiten per persoon10%korting
Activiteitenpakket van 5 aktiviteiten per persoon15%korting

De activiteitenprijzen zijn inclusief; alle materialen, instructie en deskundige begeleiding tijdens het programma.